<body><script type="text/javascript"> function setAttributeOnload(object, attribute, val) { if(window.addEventListener) { window.addEventListener('load', function(){ object[attribute] = val; }, false); } else { window.attachEvent('onload', function(){ object[attribute] = val; }); } } </script> <div id="navbar-iframe-container"></div> <script type="text/javascript" src="https://apis.google.com/js/plusone.js"></script> <script type="text/javascript"> gapi.load("gapi.iframes:gapi.iframes.style.bubble", function() { if (gapi.iframes && gapi.iframes.getContext) { gapi.iframes.getContext().openChild({ url: 'https://www.blogger.com/navbar.g?targetBlogID\x3d12667383\x26blogName\x3dYemek+Zevki\x26publishMode\x3dPUBLISH_MODE_BLOGSPOT\x26navbarType\x3dTAN\x26layoutType\x3dCLASSIC\x26searchRoot\x3dhttps://yemekzevki.blogspot.com/search\x26blogLocale\x3dtr_TR\x26v\x3d2\x26homepageUrl\x3dhttp://yemekzevki.blogspot.com/\x26vt\x3d8902545575044800413', where: document.getElementById("navbar-iframe-container"), id: "navbar-iframe" }); } }); </script>

YENİ ADRESİMİZ: yemekzevki.net. 10 saniye içinde yönlenmezseniz tıklayınız.
<$Blog6.17.2005

<$Blog

Geçenlerde annem sabah kahvaltısına bu tarifi yapmıştı. Sabah mis gibi kokularla uyandım ve hemen fotoğraf makinemi alıp mutfağa koştum. Siteye eklemeye ancak sıra geldi. Tavsiye ediyorum, kahvaltılar için çok güzel ve kolay bir tarif. Afiyet olsun.

fasulye tava
MALZEMELER
3 yumurta
½ yemek kaşığı un
½ kilo taze fasulye
Tuz
Karabiber

YAPILIŞI
Kenar kılçıkları alınmış taze fasulyeler, verevine kesilip haşlanır. Diğer malzemeler çırpılır. Fasulyeler yağlanmış teflon tavaya konur ve üzerine de çırptığımız harç dökülür. Krep gibi pişirilir.fasulyetava1<$Blog6nts:

Anonymous Sibel S...

<$BlogMerhaba Melda, sitendeki samimi yaklaşımını çok seviyorum, annenin tariflerini de:) Biz de annemle değişik kahvaltılıklara bayılıyoruz. Çalıştığım için sadece Pazar günleri kahvaltı yapabiliyorum, diğer günler tahıl gevrekleriyle geçiyor. Çok sağlıklı olsalar da şöyle masa başında kızarmış ekmek ve taze çayla keyif yapmanın tadı ayrı. Neyse, fazla gevezelik yapmayayım:) Bu tarifini ilk fırsatta deneyeceğim.
Sevgiler...

<$BlogCumartesi, 18 Haziran, 2005 <$Blog 
Blogger melda..

<$BlogTeşekkür ederim Sibel.
Yorumunu da gevezelik olarak görmüyorum, bilakis çok hoşuma gitti:)
Afiyet olsun.

<$BlogCumartesi, 18 Haziran, 2005 <$Blog 
Anonymous hatice..

<$Blogmelda bu karadeniz yemegi di mi :P
biz biraz daha farkli yapiyoruz...
ama bunu da deneyecegim.
:)

<$BlogPazartesi, 27 Haziran, 2005 <$Blog 
Blogger melda..

<$BlogKaradenizliler fasulye turşusu ile yapıyorlar sanırım. Onu yemiştim birkere, çok güzel oluyor.

<$BlogPazartesi, 27 Haziran, 2005 <$Blog 
Blogger dharma..

<$Blogevt karadenizde tursusundan yapılır. bayat ekmeklerle yapılır hem de un yerine.. bayılırım: )

<$BlogCuma, 15 Temmuz, 2005 <$Blog 
Blogger yildiz_irfan..

<$BlogHerkese merhaba ! Bencede gayet hoş bir tarif İçeride fasulye ve yumurtalar beni bekliyor Eşim ve canım kızım için akşam yemeğine bu tarifi deneyeceğim. İnşallah güzel olur ! Sevgiler.

<$BlogÇarşamba, 27 Eylül, 2006 <$Blog 

Yorum Gönder Yorumlarınızı Yemekzevki.net üzerinden yapabilirsiniz.

BU SİTEDEKİ TARİFLERİN VE FOTOĞRAFLARIN İZİNSİZ KULLANIMI YASAKTIR.

Tahiroglu
 

zeytinyağlı enginar kayısılı salata kandil simidi telşehriyeli salata amerikansalatalı domates patlıcanlı biber çıraklar çöreği biber turşusu hasanpaşa köftesi yaprak sarma zeytinyağlı fasulye su böreği