<body><script type="text/javascript"> function setAttributeOnload(object, attribute, val) { if(window.addEventListener) { window.addEventListener('load', function(){ object[attribute] = val; }, false); } else { window.attachEvent('onload', function(){ object[attribute] = val; }); } } </script> <div id="navbar-iframe-container"></div> <script type="text/javascript" src="https://apis.google.com/js/plusone.js"></script> <script type="text/javascript"> gapi.load("gapi.iframes:gapi.iframes.style.bubble", function() { if (gapi.iframes && gapi.iframes.getContext) { gapi.iframes.getContext().openChild({ url: 'https://www.blogger.com/navbar.g?targetBlogID\x3d12667383\x26blogName\x3dYemek+Zevki\x26publishMode\x3dPUBLISH_MODE_BLOGSPOT\x26navbarType\x3dTAN\x26layoutType\x3dCLASSIC\x26searchRoot\x3dhttps://yemekzevki.blogspot.com/search\x26blogLocale\x3dtr_TR\x26v\x3d2\x26homepageUrl\x3dhttp://yemekzevki.blogspot.com/\x26vt\x3d8902545575044800413', where: document.getElementById("navbar-iframe-container"), id: "navbar-iframe" }); } }); </script>

YENİ ADRESİMİZ: yemekzevki.net. 10 saniye içinde yönlenmezseniz tıklayınız.
<$Blog7.14.2005

<$Blog

Ilk mutfak maceran neydi? Neler hatirliyorsun?
Sekiz-dokuz yaşlarındayken benden iki yaş büyük olan teyzem Merve ile birlikte kek yaptığımızı hatırlıyorum. Asıl amacımız televizyonda yemek tarifi programı sunuyor gibi oyun oynamaktı, ama çok güzel bir kek yapmıştık. Tek kusurumuz un kavanozunu alırken başka bir kavanozu kırmaktı. Kek o kadar güzel olmuştuki, annem kırılan kavanoz için kızamamıştı bile:)
Yemek yapma stilini en cok etkileyen kimdi?
Daha kendi stilimi oturtabilmiş değilim ama en çok annemden etkileniyorum.

Mutfakta kendisine karsi fobin olan birsey var mi? Yaparken seni/avuclarini terleten bir yemek mesela?
Mikrodalga fırına karşı fobim var, yanından bile geçerken tedirgin oluyorum. Bir de aldığı kadar un lafı beni çok tedirgin ediyor, anneme hamuru elletmeden içim rahat etmiyor:)

Mutfakta hangi yardimcini vazgecilmez buluyorsun? Alipta cok gereksiz buldugun nedir mutfakta?
Kabak soyacağı benim vazgeçilmezim. Patatese kadar herşeyi onunla soyarım. Patates doğrama aleti, hamur şekillendirme tabancası, mantı kapama aletini gereksiz buluyorum.

Bir kac garip belki de komik yemek cesidi söyle, senin cok sevdigin ama senden baska kimsenin sevmeyecegini düsündügün bir yemek.
Genelde benim sevdiğim yemekleri herkes beğenir :)

Hangi 3 malzemeden veya yemekten vazgecemezsin?
Ketçap-mayonez, yoğurt, soslar.

Üc kisa soru daha
En cok sevdigin dondurma cesidi...

Sade, bademli, karamelli ve çilekli

Asla yemegi düsünmedigin sey...
Beyin ve ciğer

Özel bir yemegin/ spesiyalin var mi?
İçine elimin altındaki her malzemeyi doldurduğum salatalar.

Seni sobeleyen ebeleyen asci:
Beni
Hasırsepet'ten Gökçen sobeledi.

Sobeledigin Ebeledigin 3 asci:
Dilek, Hatice (portakal ağacı) ve Hatice(semaver)


<$Blog2nts:

Anonymous MeRVe..

<$Blogben teyze merve :) artık melda ile değil ama aynı şekilde program sunar gibi kek yapma işini 8 yaşında ki yiğenim hande ile yapmaktayım. tavsiye ederim küçükler bayılıyor :)
(baya hevesliyim galiba televizyonda program yapmaya) :)

<$BlogCuma, 15 Temmuz, 2005 <$Blog 
Blogger Nilüfer..

<$BlogHem pratik hem de güzel görünüyor

<$BlogCumartesi, 16 Temmuz, 2005 <$Blog 

Yorum Gönder Yorumlarınızı Yemekzevki.net üzerinden yapabilirsiniz.

BU SİTEDEKİ TARİFLERİN VE FOTOĞRAFLARIN İZİNSİZ KULLANIMI YASAKTIR.

Tahiroglu
 

zeytinyağlı enginar kayısılı salata kandil simidi telşehriyeli salata amerikansalatalı domates patlıcanlı biber çıraklar çöreği biber turşusu hasanpaşa köftesi yaprak sarma zeytinyağlı fasulye su böreği