<body><script type="text/javascript"> function setAttributeOnload(object, attribute, val) { if(window.addEventListener) { window.addEventListener('load', function(){ object[attribute] = val; }, false); } else { window.attachEvent('onload', function(){ object[attribute] = val; }); } } </script> <div id="navbar-iframe-container"></div> <script type="text/javascript" src="https://apis.google.com/js/plusone.js"></script> <script type="text/javascript"> gapi.load("gapi.iframes:gapi.iframes.style.bubble", function() { if (gapi.iframes && gapi.iframes.getContext) { gapi.iframes.getContext().openChild({ url: 'https://www.blogger.com/navbar.g?targetBlogID\x3d12667383\x26blogName\x3dYemek+Zevki\x26publishMode\x3dPUBLISH_MODE_BLOGSPOT\x26navbarType\x3dTAN\x26layoutType\x3dCLASSIC\x26searchRoot\x3dhttps://yemekzevki.blogspot.com/search\x26blogLocale\x3dtr_TR\x26v\x3d2\x26homepageUrl\x3dhttp://yemekzevki.blogspot.com/\x26vt\x3d8902545575044800413', where: document.getElementById("navbar-iframe-container"), id: "navbar-iframe" }); } }); </script>

YENİ ADRESİMİZ: yemekzevki.net. 10 saniye içinde yönlenmezseniz tıklayınız.
<$Blog10.10.2005

<$Blog

Öncelikle herkese hayırlı Ramazanlar dilerim. Bu ayın bereketi üzerinize olsun. Sıcacık bir çorbayla oruç açmanın ne kadar hoş olduğunu düşünerek kabak çorbasının tarifini eklemeye karar verdim. Bu çorba da benim favorilerimden, umarım beğenilir.

kabak çorbası
MALZEMELER
2-3 tane kabak
1-2 yemek kaşığı un
2 su bardağı süt
1 yemek kaşığı tereyağ
dereotu
tuz

YAPILIŞI
Kabukları soyulup haşlanan kabaklar robottan veya el blendırından geçirilir. Ayrı bir tencerede, tereyağ ve un kavrulur. Kabaklar da buna ilave edilir. Bu karışım tel süzgeçten geçirildikten sonra süt de ilave edilerek kaynatılır. İçine arzu edilen miktarda dereotu ve tuz eklenir.<$Blog3nts:

Blogger elcinin_mutfagi..

<$BlogDegisik saglikli corba tarifleri gördükce cok mutlu oluyorum mis gibi görünüyor ellerine saglik:)

Sana da hayirli Ramazanlar.

<$BlogPazartesi, 10 Ekim, 2005 <$Blog 
Anonymous gul..

<$Blogellerine saglik sicak sicak ne guzel olur :))

resmi goremesemde eminim cok guzel bi goruntusu vardir :)

<$BlogPazartesi, 10 Ekim, 2005 <$Blog 
Anonymous Adsız..

<$Blogeline sağlık Melda .
aynı yöntemle , brokoli , ıspanak , karnıbahar ve az değişik ile mantar çorbası da yapılabilir ;) mantarların yarısı blendırdan geçecek yarısıda ince ince doğranarak içine atılacak . Tavsiye ederim güzel tatlar çıkıyor ortaya ..

eslem

<$BlogSalı, 31 Ekim, 2006 <$Blog 

Yorum Gönder Yorumlarınızı Yemekzevki.net üzerinden yapabilirsiniz.

BU SİTEDEKİ TARİFLERİN VE FOTOĞRAFLARIN İZİNSİZ KULLANIMI YASAKTIR.

Tahiroglu
 

zeytinyağlı enginar kayısılı salata kandil simidi telşehriyeli salata amerikansalatalı domates patlıcanlı biber çıraklar çöreği biber turşusu hasanpaşa köftesi yaprak sarma zeytinyağlı fasulye su böreği