<body><script type="text/javascript"> function setAttributeOnload(object, attribute, val) { if(window.addEventListener) { window.addEventListener('load', function(){ object[attribute] = val; }, false); } else { window.attachEvent('onload', function(){ object[attribute] = val; }); } } </script> <div id="navbar-iframe-container"></div> <script type="text/javascript" src="https://apis.google.com/js/plusone.js"></script> <script type="text/javascript"> gapi.load("gapi.iframes:gapi.iframes.style.bubble", function() { if (gapi.iframes && gapi.iframes.getContext) { gapi.iframes.getContext().openChild({ url: 'https://www.blogger.com/navbar.g?targetBlogID\x3d12667383\x26blogName\x3dYemek+Zevki\x26publishMode\x3dPUBLISH_MODE_BLOGSPOT\x26navbarType\x3dTAN\x26layoutType\x3dCLASSIC\x26searchRoot\x3dhttp://yemekzevki.blogspot.com/search\x26blogLocale\x3dtr_TR\x26v\x3d2\x26homepageUrl\x3dhttp://yemekzevki.blogspot.com/\x26vt\x3d-1590075543538846687', where: document.getElementById("navbar-iframe-container"), id: "navbar-iframe" }); } }); </script>

YENİ ADRESİMİZ: yemekzevki.net. 10 saniye içinde yönlenmezseniz tıklayınız.
<$Blog11.17.2005

<$Blog

Yemek Etkinliği gezilerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tuhfe'nin sayfasından başlıyoruz. Aslında Tuhfe etkinliğe katılacağını bana çok önceden bildirmişti. Ancak ben ayın 15'inde tarifinin linkini tekrar göndereceğini düşündüğümden ve yoğun mail trafiğinden sitesini açamamıştım. En sona kaldığı için kendisinden özür dilyorum. Tuhfe bizlere
Cevizli Hurma Pastası/Keki, Hurmalı Tatlı (dessert) ve Hurma şekerleri/topları olmak üzere tam üç tarif hazırlamış, hepsi birbirinden güzel görünen bu tarifler için teşekkürler.


Şimdi de Zeytin ağacı blogundayız. Ankara'dan Aslı Hanım, bizler için 5-6 aylık bebeklerin bile yiyebileceği Hurmalı Altın Keki yapmış. Labne peyniri ile servis ettiği bu güzel tarif için çok teşekkür ediyoruz.
Şimdi Amerika'dayız. Florida'dan Dilek Kuzey Afrika'ya ait Guvecte hurmali ve kaju findikli kusbasi kuzu tarifini bizlerle paylaşmış. Deneyince çok farklı ve güzel bir lezzetle karşılaşacağımızdan eminim. Ellerine sağlık diyor Kanada'ya Asya'nın mutfağına geçiyoruz.


Asya bizlere Hurmalı Toplar hazırlamış. Kendisi bana ayrıca Arap mutfağına ait Hurmalı Mohlul tarifinden de bahsetmiş. Şimdilik sitesinde sadece hurmalı topların tarifi var, umarım mohlulu da en kısa zamanda kendi sitesinde görebiliriz.


Pastacı blogundan Burcu, tarifi tamamen kendine ait olan Çikolatalı Hurmalı Pasta'yı bizlerle paylaşmış. Kendisi hasta olduğu için tarifi zor yetiştirmiş. Burcu'ya geçmiş olsun diyor, bu güzel görünümlü pasta için kendisine çok teşekkür ediyoruz.

Bizim Pastane blogundan Zinnur, etkinilik için tam dört tarif denemiş. Bunlardan ikisi kurabiye diğer ikisi de kek. İki farklı şekilde hazırlanan Ma'mul Kurabiyesi, Kakaolu Hurmalı Kek ve St. Nicholas Keki için Zinnur'a çok teşekkür ediyoruz.Kaliforniya'dan Özlem bizlere Çift Hurmalı Kek pişirmiş. Özlem tarifinin David LeBovitz'e ait olduğunu söylediği bu keki çok güzel bir kalıba dökmüş. Kendisine bu hoş görüntü için teşekkür ediyoruz.Semaver blogundan Hatice etkinlik için Hurmalı-elmalı, hurmalı-portakallı kurabiyeler yapmış. Hazırladığı iki farklı iç harç çok değişik ve hoş olmuş. Ellerine sağlık diyoruz.Sevgili Pınar, bizler için iki tane hurmalı tarif denemek istemiş. Ama bulunduğu yerde hurma bulamadığı için deneyememiş. Canı sağolsun diyor bir sonraki etkinlikte buluşmayı ümit ediyoruz.

Almanya'dan Elçin taşınma telaşından dolayı etkinliğimize katılamadığı ve uzun zamandır bloguyla ilgilenemediği için bizlerden özür dilemiş. Estağfirullah diyor, en kısa zamanda yeniden aramıza katılmasını bekliyoruz.

Nihayet HurmaYE etkinliğinin sonuna geldik. Bu ayın ev sahibi olarak annem ve ben etkinlik için hurmalı kestaneli pilav ve hurma toplarını hazırladık. Umarım herkes beğenir. Pilav özellikle babamın çok hoşuna gitti. Ben bu etkinlikten çok keyif aldım, biraz yoruldum ama değdi. Ev sahibliğim sırasında herhangi bir hatam olduysa affınıza sığınıyorum. Eğer gözümden kaçan bir tarif varsa bildirirseniz bu posta eklerim. Etkinliğimize tarifleriyle ve/veya yorumlarıyla katılan herkese çok teşekkürler. Aralık ayındaki ev sahibimiz Devletşah'ın bize çok güzel süprizler hazırlayacağını düşünüyorum. Şimdiden kolay gelsin :)Bir takı blogu sahibi olan Filiz Tülü, hastalık sebebiyle bana hurmalı tarifini maille ancak bugün yollamış. Kendisi geciken tarifi için özür diliyor. Geçmiş olsun dileklerimizle.. Mamul tarifini bugün kendi blogumda yayınladım. Kendisine çok teşekkür ederim.<$Blog3nts:

Blogger dilek..

<$BlogEline saglik ve tesekkürler Melda!

<$BlogPerşembe, 17 Kasım, 2005 <$Blog 
Blogger melda..

<$BlogRica ederim.

<$BlogPerşembe, 17 Kasım, 2005 <$Blog 
Blogger tuhfe..

<$BlogSevgili Melda bu etkiniliği de geride bıraktık.
bizleri ağırladığın ve bilgilerimizi artrdığın için teşekkür ederiz.

Sevgilerle.

<$BlogPerşembe, 17 Kasım, 2005 <$Blog 

Yorum Gönder Yorumlarınızı Yemekzevki.net üzerinden yapabilirsiniz.

BU SİTEDEKİ TARİFLERİN VE FOTOĞRAFLARIN İZİNSİZ KULLANIMI YASAKTIR.

Tahiroglu
 

zeytinyağlı enginar kayısılı salata kandil simidi telşehriyeli salata amerikansalatalı domates patlıcanlı biber çıraklar çöreği biber turşusu hasanpaşa köftesi yaprak sarma zeytinyağlı fasulye su böreği