<body><script type="text/javascript"> function setAttributeOnload(object, attribute, val) { if(window.addEventListener) { window.addEventListener('load', function(){ object[attribute] = val; }, false); } else { window.attachEvent('onload', function(){ object[attribute] = val; }); } } </script> <div id="navbar-iframe-container"></div> <script type="text/javascript" src="https://apis.google.com/js/plusone.js"></script> <script type="text/javascript"> gapi.load("gapi.iframes:gapi.iframes.style.bubble", function() { if (gapi.iframes && gapi.iframes.getContext) { gapi.iframes.getContext().openChild({ url: 'https://www.blogger.com/navbar.g?targetBlogID\x3d12667383\x26blogName\x3dYemek+Zevki\x26publishMode\x3dPUBLISH_MODE_BLOGSPOT\x26navbarType\x3dTAN\x26layoutType\x3dCLASSIC\x26searchRoot\x3dhttp://yemekzevki.blogspot.com/search\x26blogLocale\x3dtr_TR\x26v\x3d2\x26homepageUrl\x3dhttp://yemekzevki.blogspot.com/\x26vt\x3d-1590075543538846687', where: document.getElementById("navbar-iframe-container"), id: "navbar-iframe" }); } }); </script>

YENİ ADRESİMİZ: yemekzevki.net. 10 saniye içinde yönlenmezseniz tıklayınız.
<$Blog12.13.2005

<$Blog

ıspanaklı salataSon birkaç gün içinde, üç yeni tarif denedik. İlk olarak annem Portakal Ağacı'nda gördüğü ıspanak salatasını yaptı. Ispanağı pek sevmem ama bu salata gerçekten harikaydı. Ben ekmeğin üzerine sürüp yemeği tercih ettim. Yapımı kolay ve lezzetli bir tarif, tavsiye ederim.

fındıklı süpriz


Teyzem Merve ise geçenlerde bize gelen misafirler için Mekanımız Mutfak blogunda gördüğü Fındıklı Süprizler'den yaptı. Oldukça şık ve şirin olan bu toplar, evimizde çok çabuk tüketildi. Teşekkürler Merve!


Bugün ise ben Hatice Abla'nın Lezzet dergisinde yayınlanan Peynirli Kurabiyeler'inden yaptım. Tadanlardan çok güzel olduğuna dair yorumlar aldım.

Peynirli Kurabiyeler


MALZEMELER

2 yumurta
1 çay bardağı rendelenmiş beyaz peynir
1 su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri
100 gram tereyağ
1 çorba kaşığı yoğurt
1,5 çay kaşığı tuz
2,5 su bardağı un
Yarım paket kabartma tozu
4 çorba kaşığı susam

YAPILIŞI
Yumurtaların sarıları, peynirler, yoğurt ve tereyağ bir kapta karıştırılır. Elenmiş un, tuz ve kabartma tozu da eklenerek yoğurulur. Hamur merdane ile 1,5 cm kalınlığında açılır ve çay bardağı ya da istediğiniz bir kalıpla kesilir. Önce yumurta akına sonra da susama batırılıp tepsiye dizilir. Önceden ısıtılmış 175 derecedeki fırında üzerleri kızarıncaya kadar pişirilir.<$Blog2nts:

Anonymous MeRVe..

<$BlogÖnemli değil Meldacığım. Benim de çok hoşuma gitti fındıklı süprizler.
Peynirli kurabiyeleri de çok beğendim. Eline sağlık...

<$BlogSalı, 13 Aralık, 2005 <$Blog 
Blogger burcukusu..

<$BlogSevgili Melda ne kadar nefis mamalar yapmışsın ellerine sağlık
sevgiler

<$BlogÇarşamba, 14 Aralık, 2005 <$Blog 

Yorum Gönder Yorumlarınızı Yemekzevki.net üzerinden yapabilirsiniz.

BU SİTEDEKİ TARİFLERİN VE FOTOĞRAFLARIN İZİNSİZ KULLANIMI YASAKTIR.

Tahiroglu
 

zeytinyağlı enginar kayısılı salata kandil simidi telşehriyeli salata amerikansalatalı domates patlıcanlı biber çıraklar çöreği biber turşusu hasanpaşa köftesi yaprak sarma zeytinyağlı fasulye su böreği